P

Proč se 20měsíční dcerce drolí zoubky?

Dobrý den, mám 20 měsícní dcerku která ma 16 zoubků a dvě vrchní jedničky a vrchní dvojky se ji hned jak ji vylezly celé začaly drolit (14měsiců)kousla do hračky a třeba kousíček chyběl.Ted už jí to došlo k tomu, že je má jakoby našedivělé a zubní lékař nám v 17 měsíccíh řekl, že to má zkažené ze sladkého, že to musí ven, že až přestane jíst a bude ji to bolet, tak ať příjdeme. Sladké dceři dávám opravdu hodně vyjimečně, zoubky čistíme elmexem (sice u toho plače, ale nechci ať dopadne ještě hůře)a ja nevím na co se ted vše připravit. Objednala jsem dcerku k jinému zubnímu lékaři, protože už má i nad horní dvojkou váček který si myslím, že je asi zánět. Prosím Vás dáva se tak malým dětem nějaké umrtvení nebo jak se to děla s tak malými dětmi, aby netrpěli. Dcera prožíva takové věci hodně špatně a to je byť jen očkování.A ještě jsem se chtěla zeptat, zda je možnost jí dát jakoby nahradní zoubky které by zatím měla než bude mít druhé zoubky nejen kvuli tomu, aby se nenaučila spatně vyslovovat a mluvit, ale také ať ji pak druhé zoubky nerostou špatně a na jakou fin. částku se máme asi připravit.Chci pro ní udelat vše, co bude v mých silách a hlavně ať moc netrpí.

Bez vyšetření lze těžko stav Vaší dcerky zhodnotit. O zubní kaz se samozřejmě jednat může. Je ale také možné, že Vaše dcerka trpí nějakým vrozeným defektem tvrdých zubních tkání. Píšete, že jste již objednána k jinému zubnímu lékaři. Ten snad určí příčinu potíží a uvidíte, zda se bude diagnóza lišit od předchozího vyšetření. U malých dětí, které špatně snášejí lokální znecitlivění nebo nejsou ochotné spolupracovat s lékařem, se používá lehká narkóza. Pro dítě je to bezpečný postup. Na zákrok je nutné se předem objednat, protože narkózu provádí anesteziolog. Náhrady dočasných zubů se nezhotovují.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?