P

Proč se mi po trhání nervu vytvořila v ústech bolestivá bulka?

Dobry den, byl jsem na trhani nervu jednicky nahore ..zub byl asi tyden otevreny pak jsem sel na provizorni zaplneni … asi 2 hodiny po zakroku zub zacal strasne bolet hlavne pri chuzi a „za nosem“ jsem citil takovou boulicku pri mluveni ci usmevu…. jeste ten den jsem jel na pohotovost kde mi byla provizorni vypln odstranena a bolest odstoupila az na tu boulicku za nosem … dnes dnes jsem byl u sveho zubare a on kanalek znova vycistil a znova provizorne zaplnil …. samozrejme asi 2 hodinky od zakroku se spustilo to same. Co mi to muze zpusobovoat?

Dobrý den,

 

pravděpodobně se jedná o infekční ložisko v oblasti hrotu kořene, které je nutné odstranit. Do kořenového kanálku se aplikuje vložka složená z antibiotik a kortikoidů. V přípdě, že obtíže neustoupí, je možné kořenový kanálek zaplnit definitivní výplní a následně chirurgicky odstranit hrot kořene i s infekčním ložiskem. V nejhorším připadě bude nutné zub extrahovat. Nyní se musíte spolehnout na Vašeho stomatologa, který je schopen stav zubu posoudit a navrhnout vhodnou léčbu.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?