P

Prodlení při zhotovení korunky

Dobrý den,manželovi se rozpadla dvojka nahoře vlevo. Ihned navstivil svého lékaře. Byly ošetřeny kanálky a za týden nasazen čep. Na dalsi navštěvu je objednán az za 3.5 měsíce. Zdá se mi nemožné v dnešni době být bez zubu tak dlouhou dobu. Ptám se, zda je tento postup normálni. Jde o kořenovou nástavbu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

důležité je, že kanálky jsou ošetřeny a hermeticky utěsněny. Pravdou je, že někteří zubní lékaři jsou opravdu hodně časově vytíženi a termíny ošetření jsou až za dlouhou dobu. Vašeho manžela v dalších návštěvách čeká s největší pravděpodobností broušení čepu na korunku, otisk a předání korunky. Chápu, že 3,5 měsíce bez předního zubu není příjemné! Doporučila bych pokusit se domluvit si dřívější termín, případně se alespoň zeptat na možnost zhotovení provizorní korunky.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?