R

ROSTE MI BOLESTIVĚ OSMIČKA NAHOŘE. POMOHOU MI BYLINKOVÉ ČAJE?

Dobry den, je mi 26 let a nedavno mi vyrostla osmicka vpravo dole. Nyni mam podobne priznaky vpravo nahore. Nekolik dni je vse v poradku, pak jeden nebo dva dny prichazi bolest, ktera neni nesnesitelna, spise otravna a je to trochu pocitit i na uchu. Stejne to probihalo s prvni osmickou co mi rostla, takze pocitam, ze to bude to same. Co by me ale zajimalo je, zda funguje neco ve stylu bylinkoveho caje, prikladanim neceho mraziveho k tvari, na uklidneni nebo potlaceni bolesti. Mate neco osvedceneho? Mam tu i ataralgin a brufen, nebo si mam sehnat neco jineho? Diky za tipy.

Dobrý den,

výplachy bylinnými odvary mohou mírnit podobné projevy. Můžete zkusit řepík lékařský nebo šalvěj lékařskou. Hezký článek na toto téma najdete na stránkách medixa.org nebo rovnou klikněte zde. Bylinky mohou pomáhat, ale mohou u citlivých jedinců vyvolat i alergickou reakci, takže buďte opatrný.
V případě, že se příznaky nebudou zlepšovat, nebo dojde dokonce ke zhoršení, musíte vyhledat svého zubního lékaře. Mohlo by se jednat o tzv. obtížné prořezávání zubu (dentitio difficilis). Léčba tohoto stavu závisí na závažnosti projevů od jednoduchého uvolnění dásně v okolí zubu, přes léčbu antibiotiky, až po vytažení zubu (extrakci).

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.

MDDr. Jakub Šulta

Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?