R

Rozpadlá sraženina po trhání zubu

Dobry den,jsem 3den po trhani zubu ctyrky a sestky nahore,prvni den,vecer mi ze ctyrky tekla znicehonic hodne krev,zastavila jsem krvaceni,nic nebolelo,druhy den zadny otok,zadna bolest,jen trochu dasen,treti den bolest dasne nad vytrzenou ctyrkou,zadny otok ,v sestce vidim nevo bileho asi ta srazenina co se ma udelat,ale v ty ctyrce nic nevidim spis jen na kousku a pak diru,nyni cistim zuby enzymel intenzive 35,a nevim,jestli muzu treba hermankem vyplachovat usta?a jak poznam jestli tam mam tu srazeninu?dekuji za odpoved

Dobrý den!

To co popisujete vypadá, že se utvořila krevní sraženina v obou zubech, v šestce vše probíhá, tak jak má, ale ve čtyřce se sraženina rozpadla a lůžko zůstalo prázdné. Tato komplikace se nazývá alveolitis sicca, také suché lůžko. Doporučovala bych kontrolu u lékaře či na pohotovosti, protože místo by se mohlo zanítit. Je potřeba zubní lůžko ošetřit a aplikovat do něho hojivou vložku. 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?