S

Sedmiletému dítěti roste zub v druhé řadě

Dobrý den, mému sedmiletému vnukovi narostl dolní druhý řezák (jednička) jakoby v druhé řadě, za mléčným, který tam drží a ani se neviklá. Syn s ním nechce jít k zubaři, protože si někde přečetl, že se to srovná samo. Jenže vnukovy mléčné zuby se zatím ani nezačaly vyměňovat. Bojím se, že laxním přístupem zadělají dítěti na problém. Prosím, poraďte! Děkuji.

Dobrý den,

pokud sitaci začne řešit zubař, nenastane v budoucnu žádný problém. Zárodek stálého zubu, který prořezal v druhé řadě, nevstřebal kořen mléčného zubu. Ten zůstal na místě a je nutné ho nechat vytáhnout. Po extrakci dočasného zubu se stálý zub postupně zařadí na své správné místo.

 

Bez zásahu zubního lékaře se tato situace neobejde, a proto Vám doporučuji objednat vnuka k jeho ošetřujícímu lékaři, který si s extrakcí velmi snadno a bezbolestně poradí.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?