S

Selhání korunky na implantátu

Dobrý den, včera mi při čištění mezizubních prostor upadl implantát, konkrétně ta část se zubem. Teď mi z dásně trčí ostrý šroub. Lékařka, která mi tento zub před pouhým rokem vyrobila, prodala ordinaci i s pacienty a působí v jiném městě. Stávající lékařka nedokáže zub ošetřit, prý používá jiné mechanismy. Zub nelze jen našroubovat, je prý zlomeny. Posílá mě tedy s problémem k té lékařce, co mi zub vytvořila. Ta má teď týden dovolenou. Bojím se abych si do té doby šroub nějak nepoškodila a toho, že lékařka nebude chtít zub opravit, když už nejsem její pacientka. Mám, prosím, nárok na bezplatné ošetření a uplatnění reklamace? Moc Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nemyslím si, že by se šroub mohl nějak poškodit. Spíš byste se mohla o něj poranit vy. Nemohu posoudit, proč došlo k selhání. Pokud Vaše lékařka udělala chybu při plánování nebo výkonu, měli by Vám poskytnout bezplatnou opravu. Ovšem záleží, jakým způsobem došlo k předání ordinace a kdo by případnou opravu měl udělat. Druhá věc je, že pokud je zlomený implantát, nebude možné ho opravit a bude se muset najít nové řešení.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?