Š

Škrábání rovnátky do tváří.

Vážení, žádám Vás tímto dotazem o radu. Můj dospělý syn se rozhodl o srovnání růstu zubů. Na spodní řadě zubů mu byly vytrženy dvě stoličky , jedna v právo a druhá na levé straně , a nasazena kovová rovnátka, která ho škrábou do tváří. Prý si zvykne, že to tak je normální. Mně to nepřipadá normální, chápu ,že mohou vadit než si zvykne , ale škrábat by neměly . Opravdu je to tak, jak byl informován? Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den!

Je opravdu zcela běžné, že po nasazení fixních rovnátek, jsou okolní měkké tkáně poškrábané. Toto by však nemělo přetrvávat a už vůbec ne tváře vyloženě zraňovat. Pro tyto účely existují speciální vosky, kterými se ostré konce obalí. Vosk by mohl pomoci, jinak doporučuji konzultaci na daném pracovišti.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?