S

Strach ze zubaře

Dobrý den, je mi 36 let a mám paničkou hrůzu že zubaře, mám několik špatných zkušeností, a proto jsem i přestal chodit k zubaři. V puse mám tak 3 zuby, zbytek jsou zarostlé kořeny, některé jsou i uzavřené dásně, vůbec nevím co mám dělat, sním vždycky plno prášku na bolest ale už nic nezabírá, prosím poraďte mi co mám dělat, děkuji.

Dobrý den, musíte najít zubaře, který Vám pomůže se strachu zbavit. Další možností je ošetření v analgosedaci nebo celkové anestezii, kdy by se provedly nejdůležitější výkony. Podle Vašeho popisu to budou extrakce kořenů. Každý zkažený kořen, který Vám zůstává v puse je infekční ložisko. Kdykoliv můžete dostat kolemčelistní zánět, a to je životohružující stav. Musíte vyhledat pomoc co nejdříve. Nikdo jiný jako zubař Vám bohužel nepomůže.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?