S

Syn má panickou hrůzu ze zubaře

můj sedmiletý syn má panickou hrůzu ze zubaře,má zkažené zuby a to i nové,potřebovala bych poradit

Dobrý den,

v první řadě musíte pracovat na odstranění strachu ze zubaře. Pokud syn nebude schopen podstoupit ošetření, nemají jeho zuby šanci na záchranu. Zkuste ho postupně zvykat na myšlenku, že navštívíte zubaře. Můžete s ním jeden den jít k budově, kde má Vaš zubař ordinace. Druhý den se jděte podívat dovnitř. Příště si domluvte návštěvu ordinace, při které si syn pouze prohlédne ordinaci, ale nebude ošetřen, a nakonec se objednáte na prohlídku, pouze prohlídku bez ošetřování ……. atd.

 

Ošetření by mělo proběhnout v tzv. analgosedaci, kdy bude synovi podán tlumící lék, který mu umožní absolvovat zákrok. Tuto službu ale nenabízejí všichni lékaři.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?