S

Synovi je 6 měsíců a už se mu prořezal první zoubek. Jak a čím mu ho mám čistit?

Dobrý den synovi je 6 měsíců a už se mu prořezal první zoubek. Tak se chci zeptat jak a čím mu ho mám čistit. Děkuji.

Dobrý den,

jsem rád, že se na to ptáte. Už po prořezání prvního zubu je nutné přistoupit k pravidelnému čištění. Mému synovi jsou čtyři měsíce a má prořezané dvě dolní jedničky. Čistím mu je dětským kartáčkem bez pasty.

 

Dejte ale pozor, jaký kartáček koupíte. Důležité je, aby měl kartáček opravdu měkká vlákna a malou hlavičku. Takové kartáčky jsou podle mého názoru na trhu pouze tři. A to jsem osobně, v rámci projektu Zoubky jako perličky (www.zoubkyjakoperlicky.cz), otestoval prakticky celý sortiment dětských kartáčků v ČR.

 

V tomto věku, a při tomto počtu zubů, se technikou čištění zabývat nemusíte. Stačí prostě dvakrát denně zoubky lehce očistit.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?