S

Synovi je sedm let a má stále mléčný špičák(zkažený)

Dobry den,synovi je sedm let a ma stale mlecny spicak(zkazeny).Pani doktorka nam vysvetlila,ze budeme cekat az zub sam vypadne.Nad timto zubem jde videt ze se z dasna tlaci jiz staly zub.Mame obavy,jestli toto nebude problem napr. i z estetickeho hlediska(nespravna pozice zubu).Dekuji za radu, jak mame dale postupovat.

Dobrý den,

Vaše obavy jsou oprávněné. Jestliže již prořezává stálý špičák, bude nutné dočasný zub odstranit, aby se stálý zub dobře zařadil do zubního oblouku. Navíc píšete, že se na dočasném špičáku objevil zubní kaz. To je další důvod pro léčbu. Přítomnost kazu představuje významné riziko i pro ostatní zuby.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?