S

Synovi jsou 4 roky a má prakticky všechny zuby zkažené.

Mému synovi se začaly kazit zoubky, jen co se mu prořezaly. On má prakticky skoro všechny zoubky zkažené. Teď mu jsou 4 roky a kolikrát pláče, že ho bolí zoubky. Sladké nejíme moc, ani pitíčka nepije, doktorka mi pověděla, že to může byt z antibiotik, on měl hodně antibiotik, když byl malý. K zubaři ho nedostaneme, to by byl boj o život. Nevím, jak si s ním mám poradit. Děkuji.

Dobrý den,

příčinou jakéhokoliv zubního kazu je plak (povlak na zubech). Dětem je nutné již od prořezání prvního zoubku důkladně čistit zuby. Bývá to někdy velmi obtížné, zvláště když dítě nespolupracuje. Bez čištění zubů se však zubnímu kazu nevyhnete.

 

Nyní je nutné ošetřit Vašeho syna u zubního lékaře. Čekání na chvíli, až zoubky vypadnou, by byl velký risk. Zubní kaz představuje infekční ložisko, které může poškodit zárodek stálého zubu, nebo může být zdrojem infekce pro celé tělo.

 

Jestliže syn odmítá ošetření u lékaře, obraťte se na pracoviště, kde provádějí ošetření v celkové anestezii (v narkóze), např. FN Motol v Praze.

 

Zuby postižené kazem je nutné ošetřit výplní (“plombou”) nebo je extrahovat (vytáhnout).

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?