S

Synovi roste spodní řezák za mléčným prvním řezákem

Dobrý den, mému synovi je 8 let vrchní dva řezáky již má krásně prořezané, ale sjeden spodní mu nyní roste za mléčným prvním řezákemjako by směrem do úst, to je asi špatně, jaký je další postup, nechat první vytrhnout a druhý se umístí na jeho místo dopředu, následně rovnátka….nebo nechat prví než vypadne…děkuji za odpověď.

Dobrý den,

určitě bude nutné dočasný zoubek vytáhnout. Tím se uvolní místo pro stálý zub, který se může do zubního oblouku sám zařadit. Případně můžete navštívit ortodontistu, který posoudí situaci a doporučí další postup.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?