S

Synovi vypadl první mléčný řezák. Má mít zoubek i zadní kořen?

Dobrý den, synovi se začal kývat spodní první mléčný řezák (5 let), a za pár dní mu vypadl, ale zoubek má pouze jeden kořen přední, má mít zoubek i zadní kořen? Mám dojem, že syn spadl a zoubek si zlomil a tudíž mu kořen zůstal v dásni. Máme raději vyhledat zubaře? Děkuji

Dobrý den,

nemusíte mít strach. Řezáky mají pouze jeden kořen. Navíc při výměně zubů dochází k resorpci kořene. To znamená, že kořen dočasného zubu je růstem stálého zubu rozpuštěn. Proto se mléčný zub začne viklat a nakonec vypadne.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?