S

Synovi vyrostla jednička, která má dvě špičky

Dobrý den, mému synovi vyrostla jednička, která má dvě špičky – je jakoby do půlky puklý. Obě jedničky se mu drolí. Půjdu s ním teď na prohlídku, když jsem paní zubařce popisovala problém, tak se okamžitě zeptala jestli kojím! Synovi je rok, nechci přestat kojit a zoubky mu čistím, škodím mu kojením? Děkuji

Dobrý den,

kojením synovi určitě neškodíte. Důležité je dobře zuby čisti. Mateřské mléko samozřejmě slouží bakteriím na jako potrava, takže když není zub čistý, přispívá mateřské mléko ke zvýšené kazivosti. V případě, že zuby dvakrát denně pečlivě vyčistíte kartáčkem, neměl by to být problém. Dětské zoubky se čistí malým měkkým kartáčkem. Na všech ploškách zubu dělejte malé kroužky. Hned, jak Vám to syn umožní, můžete začít opatrně používat mezizubní kartáčky.

 

Je-li tvar zubů vrozený a nejedná-li se o destrukci kazem, tak zásah zubního lékaře není nutný. Vadí-li tvar zubu esteticky, je možné zuby domodelovat.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?