T

Trhání zubů kvůli rovnátkům

Dobrý den,prosím kde se může objednat na konzultaci ohledně špatně rostlých zoubků 13letá dívenka?! Její zubní lékař ji doporučil oddělení rovnátek,kde také byla a tam ji bylo (respektive jejím rodičům) sděleno,že by bylo třeba 2 zuby vytrhnout,neboť jsou prý ústa malá a narostlé zoubky se tam nevejdou. Dívka i rodiče se tohoto zásahu bojí a proto by rádi slyšeli názor ještě někoho jiného?! Ale kde,když nikoho jiného neznají?!

Dobrý den,

nejjednodušší bude vyhledat ortodontické pracoviště (rovnátka) na internetu a domluvit si konzultaci. Trhání zubů z ortodontických důvodů není neobvyklé. Čelisti jsou příliš malé, a proto se tam zuby nevejdou a křiví se.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?