U

UBÝVÁ MI SKLOVINA. MŮŽE TO BÝT ZPŮSOBENO LÉKY NEBO KONZUMACÍ TOPINEK?

Je mi 78 let ,již několik roku mi ubývá sklovina na přednich čtyřech zubech nahoře a to tak že ubývá od spodu ,takže se mi tvoří hluboké jamky .Zubní lékařka se nijak nevyjádřila .Je možné že by to mohlo být užíváním léku který obsahuje statiny a jeho dlouhodobým užíváním. Druhá možnost mě napadá dlouhodobá denní konzumace topinek k snídani.Nevím kam se obrátit abych s tím něco udělal.

Dobrý den,

topinkami to nebude.

To co popisujete, vypadá na obroušení zubů, takzvanou abrazi nebo atrici. Sklovina se časem opotřebuje a na kousacích ploškách zubů vznikají miskovité defekty. Lékař musí posoudit, jak se problém bude dále řešit.

Podívejte se na náš článek Opotřebení zubů.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.

MDDr. Jakub Šulta

Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?