U

Udělala se mi díra pod zubem, co s tím?

Dobry den, o vikendu mi na pohotovosti byla osetrena Akutni apikalni periodontitida drenoveho puvodu. Mudr mi cistila kanalek, vyplach a ponechano volne. Pri druhe navsteve na pohotovosti druhy den, kdy bolest neustoupila a otok se zvetsoval byla nasazena antib. Dalacin jedno baleni. Druhy den po tom, co jsem zacala brat antib. otok zmeknul a zacal postupne mizet. Nyni je to treti den a ja jsem zjistila, ze v miste, kde byl otok mam na vnejsi strane celisti pod bolavym zubem malou diru… co to prosim je? Vydesilo me to, mam strach. Dekuju.

Dobrý den,

 

„díra pod zubem“ bude s největší pravděpodobností píštěl vzniklá díky evakuaci zánětlivého infiltrátu u kořene zubu. Je potřeba odstranit všechny infekční agens, který se mohu uvnitř zubu nacházet, následně se pak píštěl uzavře. Ošetření je nutno dokončit (viz link), proto se objednejte na termín ke svému lékaři.

 

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?