Ú

Úporné bolesti po ošetření bílou výplní.

Dobrý den, asi před 10 dny mi byla na 4 zubu v levo nahoře vytvořena bílá plomba. Včera jsem dostala úporné bolesti a dnes mi můj zubař plombu odvrtal, vpravil Calxyd pod umrtvením a poslal mě domů s tím, že mám nejspíš zánět na zubním lůžku a že by bolest měla ustat. mám 2 dotazy: 1.Je možné, že zánět lůžka nebylo možné rozpoznat už před 10 dny? 2. Jak je možné, že mě 12 hodin po umervení bolí dáseń minimálně stejně jako zanícený zub? Co se s tím případně dá dělat? Neurofen nezabírá. Děkuji za odpovědi.

Dobrý den, při zhotovení výplně nebyl nejspíše zánět přítomen. Pravděpodobně se jednalo o velmi hluboký kaz, který pronikl až do blízkosti dřeně. Nakonec se zub nepodařilo zachránit a infekce pronikla až do dřeně. Vznikly tak velké bolesti, které popisujete ve svém dotazu. Jediné, co můžete nyní dělat, je opětovná návštěva Vašeho lékaře, který dokončí endodontické ošetření zubu

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?