Ú

Úraz dočasných zubů

Dobrý den, dcera téměř 4roky měla před týdnem úraz-spadla na pusu, horní jedničky měla povytažené-nevím jak přesně to popsat, na pohotovosti ji jeden zoubek vytáhli druhý nechali, ale má ho trošku vybočený a je cca tak 0,5cm, níž než původně vyrostl, ji to nějak neomezuje, ale z estetického hlediska to nevypadá hezky, v pondělí byla následně na kontrole u svého zubaře a ten to taky neřešil. Udělal ji jen rentgen. Vše řešil přítel. Mám to nechat být, nebo to řešit jinde, už jen pro to aby ji pak trvalé jedničky vyrostli tak jak mají děkuji.

Dobrý den,

při nárazu do dočasných zubů může dojít ke kontaktu se zárodky stálých zubů. Stálé zuby pak mohou prořezat do dutiny ústní s bělavou lézí na sklovině či jinou dysharmonií. Nabízí se dvojí řešení situace. Za prvé, situaci sledovat a vyčkat do přirozené výměny zubů. Za druhé, v případě změny barvy zubu (zčernání následkem nekrozy zubní dřeně) nebo jiných symptomů zub extrahovat.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?