U

Uvolněná výplň

Dobrý den, Měl bych na Vás jeden dotaz ohledně vypadnuté plomby. Na dolní šestce z boku (ne směrem k ústní dutině) mi vypadla amalgámová plomba. Předchozí kaz nebyl hluboký, zub tak není zcela otevřený. Dlouhodobě dodržuji velmi poctivou zubní hygienu. Můj dotaz tedy zní: je tato situace pro můj zub komplikací, kterou musím v nejkratší době vyřešit nebo jsem schopný cca půl roku (do další preventivní prohlídky) při současné poctivé zubní hygieně bez újmy na zubu ustát? Děkuji Vám za odpověď. S pozdravem, Tomáš

Dobrý den, určitě by bylo vhodné v co nejkratší době navštívit Vašeho lékaře, aby zkontroloval stav zubu a případně zhotovil novou výplň. AMG výplň vypadla z nějaké příčiny a je potřeba vyšetřit, co bylo následkem, zda-li kaz na okraji či pod výplní nebo jněco jiného.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?