U

UVOLŇUJE SE MI HORNÍ CELKOVÁ NÁHRADA, I KDYŽ JÍ LEPÍM.

Dobrý den. V roce 2011 jsem obdržel kompletní zubní náhradu.Na doporučení lékaře jsem si zakoupil fixační krém korega. V návodu na použití se píše, že se krém nanáší na SUCHOU náhradu. Na těchto stránkách jsem se dočetl, že naopak na VLHKOU náhradu. Protéza vypadává, především po konzumaci nápojů. (stačí 3 pivka, a protéza se začne hýbat). Navíc po vyjmutí se ústa proplachují vodou (tedy tekutinou) kvůli odstranění zbytků krému.Na jakou protézu se tedy má nanášet krém, a co dělat,aby se náhrada neuvolňovala? S přátelským pozdravem Michal

Dobrý den,

horní celková náhrada by měla být zhotovena tak, aby byla stabilní i bez fixačních krémů. Ve většině případů lze náhradu takto zhotovit a není nutné ji žádným způsobem dodatečně fixovat. Někteří pacienti by měli před zhotovením náhrady podstoupit chirurgickou úpravu protetického lože. Tím se ještě před zhotovením náhrady zlepší situace v ústech a umožní se tak lepší stabilita náhrady.

Správně zhotovená náhrada drží na místě díky podtlaku, který vzniká mezi náhradou a protézním ložem (sliznicí).

Doporučujeme Vám nechat si zhotovit náhradu jinou. Jestli trváte na použití fixačních krémů, tak doporučuji vyzkoušet obě varianty.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.

MDDr. Jakub Šulta

Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?