U

Už 4 dny po ukončení bělení, se mi vrátila původní barva

Dobrý den, prodělala jsem domácí bělení od hygienistky (Nite White 22%), výsledek byl perfektní, ale UŽ 4DNY po ukončení, se mi vrátila původní barva, přestože dodržuji bílou dietu. Moje hygienistka netuší, čím by to mohlo být. Můžete prosím poradit?

Dobrý den,

reakce skloviny na bělení je velmi individuální. Při bělení dochází k rozkládání pigmentů, které nemusí být vždy úspěšné. Fakt, že dodržujete bílou dietu je velmi významný. Bez toho nelze dlouhodobý efekt očekávat.

U některých lidí se po bělení mění i vnímání odstínu jejich zubů. Někdy jsou lidé po ukončení bělení velmi nadšeni z výsledku, ale během pár dní si na vybělený chrup tak zvyknou, že již nemohou objektivně zhodnotit stupeň vybělení, a původní stav si již nedokážou vybavit. Příště je možné barvu zubu změřit přístrojem a po dokončení barvu opět změřit. To poskytne objektivní výsledky.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?