V

V 16ti letech syn ještě nemá prořezané horní sedmičky.

Dobrý den,

synovi v 16ti letech zatím nevyrostly horní sedmičky. Založené je má, na rtg vše v pořádku. Zuby má rovné. Obecně se mu zuby měnily později, spodní sedmičky vyrostly ve 14ti letech. Naše zubní lékařka tvrdí, že už je měl mít dávno vyrostlé, po další kontrole u ní (pokud se nic nezmění) chce syna odeslat na ortodoncii.
Můžu se zeptat na další postup? Nestačilo by prostě ještě počkat? Dohledávala jsem informace, někde jsem se dočetla, že tyto sedmičky rostou jako poslední, klidně právě v těch 16ti letech.

Děkuji.

Dobrý den,

Prořezávání zubů je opravdu velmi individuální. Pokud se u Vašeho syna zuby prořezávají později, pak bych věřila, že i tyto horní sedmičky si dávají na čas. V každém případě chápu obavy Vaší paní doktorky, byť se na rentgenu jeví vše tak jak má. Doporučovala bych řídit se její radou a na konzultaci na ortodoncii zajít, pro případ. 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?