V

V prosinci byl dceři vytržen mléčný zub a nový jí zatím nevyrostl

Dobrý den, mé dceři je 13 let, v prosinci jí byl vytržen mléčný zub. Už je to přes 3 měsíce a nový zub jí stále neroste. Dcera si myslí, že ten vytržený byl už nový a že jí už žádný nevyroste. Poradíte nám? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zkuste ještě pár měsíců počkat, pravděpodobně se nový zoubek objeví. Vaše obavy, ale plně chápu. Občas se stává, že stálý zub není vůbec založen, nebo roste na jiném místě v čelisti. Chcete-li mít naprostou jistotu, budete muset zajít za zubním lékařem, který provede panoramatický rentgenový snímek, na kterém jsou vidět všechny zuby. Na základě vyhodnocení RTG snímku Vám lékař sdělí, zda je zub v čelisti založen.

 

Pravděpodobnost, že by si lékař spletl zub a extrahoval místo dočasného stálý, je minimální.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?