V

Váček nad horní čtyřkou

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit ještě o odpověď na doplňující dotaz k Vaší odpovědi na můj dotaz s názvem „Váček nad horní čtyřkou“. Pokud by se jednalo o ten zmíněný jugum alveoare, neměla by ta tvrdá boulička být symetricky i nad čtyřkou na opačné straně horní čelisti? Tam podobnou bouličku nemám. A nemůže být ta tvrdá boulička od toho, že se tam časem třeba udělala od toho zánětu cysta? Nebo se zánětlivé cysty nad zuby takto neprojevují? Od toho čištění kanálků, když ta boulička nezmizela, ve mně právě pořád hlodají ty obavy, že je tam něco pořád špatně, a proto blížící se termín kontrolní prohlídky vyhlížím s obavami, aby z toho nebylo nakonec něco vážného. Děkuji za doplňující odpovědi.

Dobrý den,

 

nemyslím si, že by to mělo být něco vážného. Pokud Vás nic nebolí, je to dobrá známka. Na kontrolním rentgenovém snímku bude patrně, zda se zánět v kosti zmenšuje. Pokud by v kosti byla cysta, byla by vidět i na rentgenovém snímku před ošetřením nebo po plnění kanálků.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?