V

Váček u zlomeného dočasného zubu

Dobrý den. Poprosím o radu. Syn si v roce a půl zlomil přední zub, původně jen o kousek po celé šířce, ale teď je to tak půlka zubu pryč. Nyní má 2,5r. Dva zubaři mi řekli, že lepší s tím nic nedělat, že po vytrhnutí se mu zkřiví zuby. Pod zubem má váček, který jsme šli propíchnout a vymáčknout, nyní ho jednou za čas vymáčknu já. Je to opravdu nejlepší řešení? Děkuji moc

Dobrý den, po vytrhnutí se zuby zkřivit můžou, ale pokud je dočasný zub mrtvý a má váček, musí ven. Zánět, který je v okolí kořene dočasného zubu může poškodit zárodek stálého zubu. To se může projevit u stálého zubu odlišnou barvou a tvarem zubu a větší náchylnosti k zubnímu kazu.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?