V

VE SKLOVINĚ SE MI DĚLAJÍ DÍRY. JAK SE TOHO MÁM ZBAVIT?

Dobrý den, mám problém se sklovinou. Nevím přesný termín, ale jakoby se mi v ní dělaly díry. Můj zubař mi řekl, že je to z přílišného čištění zubů, tedy velkého tlaku na kartáček. Jde o přední dva zuby. Jak se toho mám zbavit? Děkuji

Dobrý den,

jestliže lékař určil jako příčinu nevhodné čištění zubů, tak bych mu věřil. Někteří lidé si čistí zuby tak důkladně, že si do nich vybrousí žlábky.

Pro kvalitní čištění je klíčové držet se několika základních pravidel:

  1. Kvalitní kartáček – malá hlavička s měkkými, rovně zastřiženými vlákny
  2. Netlačit na kartáček
  3. Kartáček lehce přiložte půlkou vláken na dáseň a půlkou na zub, mírně pootočte vlákna tak, aby mířila k dásni (ke krčku zubu) a čistěte malinkými kroužky

Příčinou vzniku jamek na zubech mohou být i tzv. eroze, o kterých máme pěkný článek zde.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?