V

Velmi mě bolelo vrtání zubů. Zubařka mi řekla, že porod jsem taky vydržela a tak,mě to nemůže bolet!

Dobrý den,jsem hrozná srágora a zubařů se strašně bojím, jsou možnosti, o které si můžu požádat, tak aby mě výkony neboleli,mám kamarádku v německu a ta říkala, že pokud jí něco bolí při vrtání nebo když má jiný problém, tak zubař přestane a vždy se snaží bolest zahnat, má krásné zuby a zubaře se nebojí, já když jsem byla vrtat, a mám dosti citlivé zuby, bylo dosti bolestivé, tak mi zubařka řekla, že porod jsem taky vydržela a tak,mě to nemůže bolet!!! chtěla bych chodit k zubaři bez strachu… děkuji za odpověď

Dobrý den,

moderní stomatologie je téměř bezbolestná. Nebo by alespoň měla být. Dávno pryč by měly být doby, kdy Vám někdo “vrtal” zub bez anestezie (bez umrtvení).

 

Je mi líto, že existují lékaři, kteří se k pacientům chovají tak, jak píšete. Některé výkony jsou nepříjemné, ale povinností lékaře je zabránit zbytečné bolesti. Jsou samozřejmě pacienti, u kterých to možné není nebo se nepodaří bolesti zcela zabránit (alergie na anestetika, silný zánět v místě výkonu), to jsou však výjimečné případy.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?