V

Vložení Depulpinu do zubu.

Dobry den, vcera 30.8.2023 som bola u svojho zubara kvoli pravej spodnej sestke. Na zakladnej skole mi ju rozvrtala predosla zubarka kvoli kazu a cez cely zub dala blombu, po 20tich rokoch mi polovica z nej vypadla a mala som obrovsku dieru v zube. Tak som isla k mojmu zubarovi, tomu sa to nezdalo a poslala ma na rontgen, vraj je diera prilis hlboka tesne pri nervoch a neda sa to len “tak” jednoducho opravit. Dal mi do tej diery depulpin a zakryl nejakou bielou hmotou. Prve hodiny to dost bolelo ale cetalgen zabral. Dnes ma zub neboli ale mierne mi opuchlo dasno pod tym zubom. Volala som zubarovi, povedal, ze to moze byt reakcia na ten depulpin, ze to tam je trochu podrazdene. Tak ma len zaujima, ze ci mozem ocakavat komplikacie kvoli tomu opuchu alebo to bude v poriadku. Zub ani dasno dnes neboli, len citim mierny opuch. Dakujem za odpoved.

Dobrý den!

Funkce preparátu Depulpin je zub umrtvit. Do zubu se aplikuje akutně při velkých bolestech u zubů zasažených zánětem zubní dřeně a to především na pohotovosti, kde není dostatek času a vybavení k řádnému ošetření. Pokud defekt zasahuje až do nervu, je třeba zub otevřít, vyčistit, opracovat kořenové kanálky a zaplnit. Ve vašem případě asi Depulpin zub umrtvil a vytvořil se zánět pod zubem, který způsobuje otok, nebo Depulpin uniká zpod výplně a dráždí dáseň. Určitě bych doporučila navštívit lékaře, otoky není radno podceňovat.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?