V

Vypadávání plomb

Dobrý den, dětem neustále padají plomby. Je to pro ně velký stres neustále chodit na nové. Paní doktorka není schopná odpovědět na mou otázku proč se tomu tak děje. Navíc po mně nyní požaduje uhradit polovinu ceny za plombu. Už jsem z toho opravdu nešťastná a nevím, jak tuto situaci řešit. Najít nového stomatologa není snadné. Děkuji za odpověď a hezký den.

Dobrý den, pokud se to děje opakovaně něco v postupu bude špatně. Příčin může být několik: nesprávně zvolený materiál, nesprávný tvar kavity, ponechaný kaz pod plombou, kontaminace slinou při zhotovení, nedodržení technologického postupu, atd. Pokud paní doktorka neví, kde je chyba, měla byste se pokusit najít nového stomatologa.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?