V

Vypadla mi bílá výplň i s kusem zubu.

Dobrý den, chci se zeptat.. Měla jsem v zubu kaz, paní zubařka mi ho vyvrtala a zalepila jakýmsi bílým cementem.. Ten mi zhruba po měsíci vypadl a s ním i kus zubu. Momentálně mám toho zubu sotva polovic.. Co se s tím dá dělat? Děkuji

Dobrý den, řešení závisí na stavu zubu. Je možné, že se podaří zub dostavět výplňovým materiálem. Podle lokalizace zubu se může jednat o amalgám nebo kompozitní výplň (tzv. bílá výplň). V případě, že je defekt příliš rozsáhlý, zasahuje do dřeňové dutiny, nebo je jinak poškozena zubní dřeň. Bude nutné vyčistit a zaplnit kořenové kanálky. Na takto (endodonticky) ošetřený zub se následně zhotoví korunka.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?