V

Vypadla mi provizorní výplň a ze zubu mi vytéká dezinfekce.

Dobrý den.
Zubařka mi vložila do zubu desinfekční vložku a zaplombovala dočasnou plombou (Fletcher). Plomba neztvrdla, byla stále měkká a do dvou dnů byla pryč. Šel jsem opět k zubařce, ale situace se opakovala, zubařka mi při druhém zaplňování řekla, že pokud to opět nebude držet, že to nevadí, že vložka udrží v zubu i tak a svoji úlohu splní. Desinfekce z vložky ale proniká do úst a to je velmi nepříjemné, nechce se mi věřit, že by to mělo být normální. Objednaný na finální zaplnění jsem navíc až za 14 dnů, neumím si představit, že budu 14 dní mít plnou pusu desinfekce, je to jako bych polykal Savo. Nevím, zda se s ní mám hádat, že chci pořádnou plombu.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Dobrý den,

tuto situaci jistě s paní doktorkou vyřešte. Zub by neměl být dlouhodobě ponechán otevřený, dochází k nové kontaminaci vnitřního kořenového systému. Dezinfekční vložka by do úst proudit také neměla. Tímto postupem můžete zub dezinfikovat stále dokola. Aby provizorní krytí v zubu vydrželo, je zapotřebí zub dostavit do takové míry, aby byla zajištěna retence výplně. Ta utěsňuje vchod do vnitřního prostředí zubu a udrží v něm dezinfekční vložku.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?