V

Vypadla mi u druhého zubu nahoře bílá plomba s kouskem zubu

Dobrý den,mám prosbičku.Vypadla mi u 2.zubu nahoře bílá plomba s kouskem zubu,pan dr.mi zub vůbec nevrtal,jen dal plombu,ale už potřetí mi vypadla,tvrdí,že je to tím .že je to na špatném místě,je mi to divné.ještě pak 1otázka-vypadla mi půlka bílé plomby ve stoličce a pan dr.mi tam starou půlku nechal a dal další polovinu amalgán,čtvrtka mi vypadla a tu doplnil bílou,je možné to řešit tímto způsobem?Pak mi také řekl,že mám nějaký „chobot“,mám zde korunku,ale prý se s tím nedá nic dělat,takže tam zajíždí jídlo,snažím se to všemožně čistit,ale je to cítit…Děkuji Vám mockrát za odpověď a rady.

Dobrý den, Takto na dálku lze těžko soudit, ale výplň by se opakovaně uvolňovat neměla. Lékař by měl provést takové ošetření, které bude dlouhodobě sloužit. Co se týče druhého dotazu, tak ponechání části původní výplně možné je, ale není to obvyklé. V případě opravy zubu estetickou (“bílou”) výplní, nevidím důvod k ponechání časti neestetické (amalgámové) výplně. Chobot je postižení dásně. V tomto místě je hloubka dásňového žlábku výrazně větší než u zdravé dásně. Parodontální choboty jsou jedním z projevů parodontitidy (paradentózy). Doporučil bych konzultaci s parodontologem.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?