V

Vystřelující bolest zubů

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Už asi 4 dny mě bolí zuby. Nebo spíše jeden s tím, že až včera odpoledne to začalo bolet opravdu silně a nezabíraly ani léky. Bolest je nesnesitelná a vystřelovala včera i do okolních zubů takže nebylo poznat který, bolí opravdu. A dnes, když jsem si na šestku přejela jazykem, tak to bolelo. Bolí to na dotek taky hodně. Takové příznaky jsem měla i u sedmičky, kdy mi umřel zub a musel být vytržený. Byl zaplombovaný stejně jako tento. Chtěla bych se zeptat co s tím nebo co by to mohlo být, protože zubařku navštívit teď nemohu.

Dobrý den,

 

podle příznaků, které popisujete se nejspíše jedná o akutní pulpitídu (zánět zubní dřeně). Jiná možnost než navštívit zubaře není. Pokud to necháte být, zánět se dostane kořenovým kanálkem do kosti, můžete otéct, dostat horečku a hrozí další závažné komplikace.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?