V

Vystřelující, pulzující bolest

Dobrý den, víc jak týden mě vždy před spaním začne bolet spodní pravá část zubů + čelisti, přechází to do horní části a pulzující bolest jde kolikrát až do pravého ucha. Zubař mi řekl, že je to zánět a 3 dny po sobě tam dával drén a koupila jsem si na výplach Corsodyl. Dnes, když jsem zubaři řekla, že na noc to stále bolí, už se tvářil divně a znovu tam jdu až po víkendu. Proto se ptám co by to podle vás mohlo být, jestli je potřeba jít na rentgen nebo prostě počkat a nedělat si obavy, protože zánět potřebuje čas než vymizí? Děkuji

Dobrý den, podle Vašeho popisu by se mohlo jednat o bolest způsobenou obtížným prořezáváním zubů moudrosti. Pro definitivní vyřešení tohoto problému je nutné zub moudrosti vytrhnout. V případě, že máte bolesti při polykání, otvírání úst, zvýšenou teplotu nebo otok vyhledejte lékařskou pomoc bez zbytečného odkladu.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?