V

Vytržení stálých zkažených šestek u dítěte 10 let a posunutí sedmiček a osmiček do místa mezery.

Dobry den, syn 10 rokov ma v oboch hornych sestkach kazy. Boli opravene pred dvomi rokmi, ale pod plombou vznikli rozsiahle kazy. Zubarka nam navrhuje obe sestky vytiahnut s tym, ze sedmicky a osmicky sa posunu. Korenovu liecbu sestiek neodporuca vzhladom na to, ze to trva 1,5 hod a syn by to nevydrzalv a ze prognoza aj po korenovej liecbe je vraj velmi zla. Je to naozaj vhodne riesenie vytrhnut zubky v 10 rokoch? Dakujem za odpoved.

Dobrý den,

toto je velmi komplikované rozhodnutí. V každém případě je tento postup běžnou praxí a výsledek může být opravdu lepší než řešit následné selhání léčby poškozených zubů. Pokud jsou zuby poničené do takové míry, že je nelze zachránit, vytrhnou se a na jejich místo se zařadí sedmičky a posunou se i osmičky. Určitě bych doporučila konzultaci s ortodontistou. Při tomto postupu je spolupráce s ním důležitá.

 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?