V

Vytržení zubu s cystou.

Dobrý den. Dnes jsem byla u paní doktorky na prohlídku zubů. Udělala mi rentgen zubů a sdělila mi, že mám cystu na levé straně zubu č. 6.Potom, že mám odštíplý zub v pravo č. 5.Místo cysty začala se mnou řešit korunku na odštíplem zubu. A když jsem se zeptala na zub, kde mám cystu, řekla, že se to jenom vytrhne, protože ani kanálky tam nejsou ošetřené. Řekla mi jen tohle a dál řešila korunku. Tak jsem domluvená na korunku za 8 500kč.A nevím co s tím zubem, kde mám cystu. Až na internete jsem se dozvěděla komplikace, co se týče cysty. Chci se zeptat, když si dám ten zub vytrhnout na pohotovosti jestli ta cysta zmizí sama. Děkuji Konig

Dobrý den!

Pravděpodobně se ve Vašem případě bude jednat o granulom, vzniklý chronickým zánětem v okolí kořenů s  neošetrenými kanálky mrtvého zubu. Tento problém zde bude určitě už delší dobu. Stav se může zvrátit ošetřením kanálků a nebo vytržením zubu a vyčištěním cysty/granulomu. To musí rozhodnout lékařka, podle odhadu budoucí prgnózy zubu. Zub doporučuji vytrhnout na pracovišti, kde jste registrovaná a znají Vás, mají Vaše rentgenové snímky. 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?