Z

Zabarvení zubu

Dobrý den, myslela jsem, že se dá přiložit fotka, ale teď vidím, že ne. Zkusím vysvětlit. Pár dní jsem si všimla, že na předním zubu mám takovou namodralou čáru od horní části zubu skoro dolu. Je to u vnitřní části zubu. Dřív to tam nebylo. Tak nevím, je to možný náznak, že by se ta část mohla vylomit? Mám zub vrtaný ze zadní strany, ale už několik let.Té namodralé lemující části jsem si všimla teď. Jsem objednaná k zubaři za 3 týdny. Takže nevím zda to počká nebo raději objednat dřívější termín pokud to půjde. Zub nebolí nic. Jen jsem si všimla této čáry tam. Nebo to muže být něčím zbarvené. Ústní voda? Nebo teď používám i herbadent vody k výplachům a jiné kvůli dásním. Nevím, ale nerada bych, aby se mi právě přední zub nějak odlomil. Děkuji za názor. Hezký den

Dobrý den,

podle Vašeho popisu máte na zubu pravděpodobně zabarveno prasklinu. Prasklinu můžete mít na zubu již řadu let, ale také může být nově vzniklá. Používáním ústních vod se mohla prasklina zabarvit, a tím ste jí spozorovala. Váš zubní lékař Vás musí vyšetřit a stanovit, jak rychle se musí daný problém vyřešit. Ideální by bylo nic nepodcenit a udělat vyšetření co nejdříve.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?