Z

Začala mě bolet zhojená dáseň delší dobu od trhání zubů.

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat.
V září 2023 jsem podstoupila extrakci zubů 36, 37. Na 36 byla korunka.Rána byla šitá, antibiotika.Vše se zahojio.V březnu se objevilo nepříjemné řezání,tlak.Jen přes den.V noci bez problémů.Pan Doktor mi doporučil 1 krát denně 1 minutu masírovat dásně.Bolest stále neustupuje.Můžete mi,prosím Vás, nějak poradit.
Děkuji.

Dobrý den!

Předpokládám, že trhání zubů proběhlo již v září 2022? Příčin může být více. Na dálku není možné přesně určit důvod obtíží. Dáseň se po trhání zubů zhojí vcelku rychle, kost se může hojit i několik měsíců a v průběhu hojení se různě přestavuje do nového tvaru. Při hojení kosti se může na povrchu vytvořit ostrý kostěný výrůstek, který dáseň napíná a může se i proříznout do úst. Nebo se přes dáseň dere uvolněná kostní šupinka. Jiná možnost je poraněná bezzubá dáseň, kde se při jídle mohly vytvořit odřeniny či afty. Můžete zařadit výplachy úst dezinfekční ústní vodou s chlorhexidinem a doplnit vitamíny skupiny B. Při dlouhotrvajících obtížích doporučuji navštívit lékaře.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?