Z

Zajímalo by mě, jak až hluboko může proniknout zubní kaz.

Dobrý den. Zajímalo by mě, jak až hluboko může pronikno zubní kaz do zubu A na kolik to bývá milimetrů??? Děkuji za odpověd.

Dobrý den, zubní kaz je velmi záludné onemocnění, které se někdy zhoršuje velmi rychle, jindy velmi pomalu. Postup zubního kazu se někdy může i samovolně zastavit. Velice záleží na kvalitě ústní hygieny a stravě. Kaz může proniknou až do středu zubu, to znamená do zubní dřeně, ve které jsou cévy a nervy. Proto mohou zuby nesnesitelně bolet. Chronický kaz proniká do zubu pomalu a není-li léčen, nakonec se do dřeně dostane. Akutní kaz postupuje do hloubky velmi rychle. Postižení zubní dřeně se řeší odstraněním dřeně a ošetřením kořenových kanálků. Někdy zub již nelze zachránit a musí být vytažen (extrahován). Více se dočtete ve článku zubní kaz.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?