Z

ZBARVENÉ OKRAJE ZUBŮ

Dobrý den, nedávno jsem byla na odstranění kazu u horní šestky. Při zákroku mi paní doktorka několikrát projela mezizubní prostory. Bohužel při těchto krocích došlo k narušení skloviny několika předních zubů právě u oblasti mezizubních prostor. Okraje zubů mají nyní tmavě hnědou barvu a z estetického hlediska jsem z toho velmi nešťastná. Není možné, že paní doktorka při práci udělala někde chybu, že k porušení došlo? Lze narušenou sklovinu zakrýt, aby odhalená místa nebyla vidět? Předem děkuji za odpověď.

 

Dobrý den,

musíte to konzultovat s Vaší zubní lékařkou. Mohou to být kazy, zubní kámen nebo pigmenty. Nevím jak nebo čím Vám projela mezizubní prostory, takže nemohu říct, zda bylo provedeno něco špatně. Pokud Vám paní doktorka nedokáže pomoci, zvažte změnu zubního lékaře.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?