Z

Zhoršené mluvení s ortodontickým aparátem

Dobrý den, asi před měsícem mi zubařka nasadila helix kvůli menšímu hornímu patru. Chodím na jazykovou školu a bohužel mi rovnátko překáží v mluvení. Chci se zeptat jestli není něco jiného v čem bych mohla normálně mluvit. Už jsem se na to ptala mé zubařky, ale odpovědí jsem se nedočkala. Předem děkuji.

Dobrý den,

u rovnátek a ortodontických aparátů vždy nějakou dobu trvá než si člověk na ně zvykne. Paní ortodontistka Vás určitě poučila o používání aparátu. Bohužel Vám nedokážu poradit, zda-li je možnost aparát vyměnit nebo nahradit. V České republice je ortodoncie nadstavbový obor ve vzdělání a léčbu mohou vést pouze ortodontisté. Zkuste konzultovat tuto situaci se svým ortodontistou.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?