Z

Zkažené zoubky a zánět průdušek

Dobrý den. Má malá vnučka, které je 16 měsíců, má docela ne dirku, ale díru do zoubku – jedničky horní. Dále se na zoubcích / horní jedničky a dvojky/ vytvořila jakási pěna- povrch je hodně plný jakoby vzduchových bublinek. Dítě je dobře živeno, jí hodně ovoce a zeleniny /a to velmi rádo/. Čistí si zoubky za pomoci matky, zatím použitou pastu polyká. Vnučka měla zoubky moc hezké, ale asi před měsícem měla zánět průdušek a byl nasazen lék- nevím přesně -sumetrolim. Najednou se na zoubcích udělaly skvrny a vzápětí ona zmíněná dírka. Dítě bylo objednáno k lékaři před onemocněním, t.j. byla přeobjednána na další termín, jenže nastaly problémy. Paní doktorka ke které poprvé půjde nemá jiný volný dřívější termín. Všichni se bojíme, že dítě přijde o zoubky. Je prosím, podle popsaného, možná nějaká rada a pomoc. Děkuji za odpověď. Nevím jak to funguje, ale pravděpodobně posíláte e mail.

Dobrý den,

podle popisu bohužel nelze stav zoubků posoudit. S léčením zánětu průdušek to ale pravděpodobně nesouvisí.

 

Doporučuji navštívit Vaší lékařku, případně vyhledat jiného stomatologa.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?