Z

Zub bolí po vrtání hlubšího kazu

Dobrý den
Dneska jsem byla po roce u zubaře, bohužel můj minulý zubař šel do důchodu bez náhrady a rok jsem shnáněla zubaře.
Měla jsem kaz na pravé dolní sedmičce. Řekl mi, že to bylo na hraně, ale myslí si že to bude na 70% dobré, ale že na těch zbylých 30% to může začít bolet. Jsem cca 8 hodin po zakroku a ten zub mě strašně bolí, četla jsem, že to může být po tom zákroku a taky to bylo zjevně blízko nervům a asi je brzo na závěr, ale co si o tom myslíte? Řekl, že to můžu cítit i 3 dny, ale tohle jsem si nepředstavovala pod pojmem cítit..

Dobrý den,

citlivost po odvrtávání kazu je častá, především pokud se jednalo o kaz blízký dřeni, nervu. Vyčkejte, stav by se měl zlepšovat. O zubu můžete vědět i delší dobu, je to individuální, ale citlivost se nesmí zhoršovat nebo Vás například budit ze spánku. Pokud máte pocit, že bolest je hlavně na skus, výplň může být vysoká a je potřeba ji zabrousit. V případě, že se stav nebude ani po týdnu zlepšovat navštivte lékaře.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?