Z

Zub citlivý na studené

Dobrý den zub citlivý na studené. Paní doktorka, zub vyvrtala, zaplomboval, jedná se o dolní špičák. A stále je citlivý na studené i druhý den po ošetření. Je to v pořádku, kdy to ustavne?

Dobrý den,

citlivost na studené může být ve vašem případě dána rozsahem odvrtané části zubu, defekt je pravděpodobně blízký zubní dřeni, ale také můžete mít odhalený krček.

Zvýšená citlivost zubu po vrtání a zhotovení nové výplně může nějakou dobu přetrvávat. Stav by se měl zlepšovat. V opačném případě navštivte svoji paní doktorku, mohlo by se jednat o počínající zánět zubní dřeně.

V případě odhaleného krčku zkuste v domácí péči zařadit například zubní pastu s vyšším obsahem fluoridů. V ordinaci Vám může paní doktorka nabídnout další řešení v podobě překrytí krčků různými k tomu určenými materiály nebo zhotovení krčkové výplně.

 

 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?