Z

Zubař mi při trhání zubu odstranil plombu z vedlejšího zubu.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ,před pár dny mi zubař trhal zub a povedlo se mu při tom nějakým způsobem odstranit i blombu na vedlejším zubu (což se mi ani neobtěžoval oznámit) když jsem u něj byl aby mi ten poškozený zub opravil oznámil mi že si tu novou blombu bude účtovat (1100 kč), je to normální? Chci říct ,proč bych měl platit znovu za blombu když k jejímu odstranění došlo vinou onoho zubaře…zdá se mi to dost podivné…zajímal by mě prosím váš názor, děkuji.

Dobrý den,

chápu Vaše rozladění z nastalé situace. Velmi záleží na Vašich dosavadních zkušenostech s tímto lékařem. Při extrakci zubu by samozřejmě nemělo dojít k poškození sousedního zubu. Je však možné, že výplň vedlejšího zubu byla uvolněná již před extrakcí. K tomu dochází v případě, že kolem výplně vznikne kaz. Pravděpodobně se jednalo o starší amalgamovou výplň, u tzv. bílé výplně by k odpadnutí celé výplně určitě nedošlo.

Na zkušenosti s lékařem v úvodu odpovědi odkazuji úmyslně. Jestli jste delší dobu nespokojen, bral bych to jako poslední kapku a našel bych si jiného zubaře. Jestli však bylo dosud vše v pořádku a lékaři věříte, nechal bych si od něj zub opravit (i za uvedenou cenu, která je spíše nízká).

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?