Z

Zubní polyp

Dobry den, ze zkaženého mléčného zubu mi vyrostla dáseň (rostla někdy až nad zub). Dáseň smrdí a často se stávalo že vyrostla a zase se zmenšila. Při čištění zubů z ní abnormálně teče krev. Už ji mám v zubu cc 6 měsíců. Napadlo mě, že může jít např o alergickou reakci ze zubní pasty. Jelikož jsem začal používat jinou a náhle je to menší. Může jít o nádor nebo o rakovinu? Dost se bojím prosím odpovězte.

Dobrý den, v zubu máte tzv. pulpitis chronica aperta polyposis, což znamená, že ze zubní dřeně zkaženého zubu vyrůstá polyp (který vypadá jako dáseň). Váš dočasný zub bude hodně zkažený a nejspíše by se měl vytrhnout. Musíte si najít zubního lékaře, který dá Vaše zuby do pořádku a na preventivních prohlídkách zkontroluje celou dutinu ústní.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?