Z

Zubní polyp, útvar na dásni

Dobry den, ze zkaženého mléčného zubu mi vyrostla dáseň (rostla někdy až nad zub). Dáseň smrdí a často se stávalo že vyrostla a zase se zmenšila. Při čištění zubů z ní abnormálně teče krev. Už ji mám v zubu cc 6 měsíců. Napadlo mě, že může jít např o alergickou reakci ze zubní pasty. Jelikož jsem začal používat jinou a náhle je to menší. Může jít o nádor nebo o rakovinu? Dost se bojím prosím odpovězte. DODATEK: Aby jsme si dobře rozuměli, tak ten zkažený mléčný zub je jen korunka a uprostřed té korunky je tato ´´Dáseň´´. Nejedná se tedy vážně o nějaký nádor? Děkuji a omlouvám se, že furt otravuji. A ještě jeden dodatek. vážně se omlouvám že furt píšu.. Ta dáseň neboli ten polyp začal nejdříve růst z vnitřní strany toho zkaženého mléčného zubu (spíše už jen z té korunky), potom to bylo přes celý zub(hladká dáseň) a pak to začalo růst nahoru a dolu a začalo to mít takovou hrudkovitou strukturu(a někdy se stalo, že dáseň byla trochu ztmavlá a byl tam malý bílý flíček, ale jen na chvíli). Teďka je to zatím poměrně malé hrudkovité těleso.. vážně to není nádor? Děkuji a ještě jednou se omlouvám za mé stupidní dotazy.

Dobrý den, doufám, že chápete, že přes internetovou poradnu nejde vyloučit ani potvrdit nádorové onemocnění. S Vašim problémem musíte najít zubaře, který ho vyřeší. Pokud bude Vámi popisovaný útvar vypadat podezřele, odešle se na histologické vyšetření, kde zjistí, zda se jedná o nádor nebo ne. Prosím, neotálejte a navštivte lékaře osobně.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?